Вознесіння Господнє

Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 04 вересня 2013

Вознесіння Господнє Вознесіння (Вознесення Господнє, Ушестя) святкують на сороковий день після Великодня , за десять днів до Трійці .

Вознесіння Господнє за новозаповітними оповіданнями – це повернення Ісуса Христа в Божественну сферу буття із земного існування, воно відбулося на сороковий день після його Воскресіння. Це – велике свято, в Україні до півдня працювали, а після обіду починали святкувати: влаштовували гостини, ходили до церкви.

Гостей приймали з інших міст та сіл. Гості з собою брали почастунки – сир, калачі, пиріжки, яйця, сметану, хліб. Господарі на стіл ставили борщ або капусняк, кашу й локшину, холодець, кисіль, печеню.

Вознесіння святкували пишно. Готували печиво – млинці на яйцях, їли їх зі сметаною. Пекли пиріжечки, які за свій вигляд діставали назву «драбинки». Сподівалися, що млинці, покладені на поперечки «драбинки», служитимуть сходинкам, по яких кожен із співтрапезників зможе піднятися у Царство Небесне.

Печиво «драбинки» має певний зв'язок українців з уявленням про Світове дерево , яке об’єднує і є центром Всесвіту.

На Вознесіння у багатьох селах влаштовували складки. На вулицю виносили столи, ставили традиційні наїдки, серед яких були «драбинки» або млинці та яєчня з салом. Готували страви на багатті, розведеному поряд. Варили куліш й капусняк, локшину, смажили яєчню з салом.

Провідна неділя »