Монета "Українська вишиванка" — Українська вишиванка / Vyshyvanka.if.ua

Реклама

Монета "Українська вишиванка"

Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 24 жовтня 2013

Монета Українська вишиванкаНаприкінці літа НБУ (Національний Банк України) порадував усіх нумізматів виходом монети під назвою "Українська вишиванка". 

Цікаву монету із зображенням української вишиванки НБУ представив громадськості у своєму Музею грошей 20-го серпня. Як стало відомо зі слів Тамари Лошманової, начальниці маркетингу НБУ та управління нумізматичної продукції, таких монет було випущено доволі скромним тиражем: 5 тисяч монет зі срібла та 30 тисяч монет з менш дорогого металу нейзильберу. Також очільниця нумізматичної продукції повідомила, що для виготовлення монети такого зразка використовувався тамподрук, котрий і дав змогу прикрасити копійчину кольоровим забарвленням.

Нацбанк презентував таку красу громадськості якраз напередодні святкування 22-го дня незалежності України.

Окрім монети "Українська вишиванка" НБУ також випустив ще дві пам'ятні монети під назвами "Чемпіонат світу з художньої гімнастики", присвячену проведенню в Україні одноіменного чемпіонату, та "Визволення Харкова від фашистських загарбників" в честь 70-ї річниці звільнення Харкова від загарбників-фашистів.

Адміністрація сайту "Українська вишиванка" щиро дякує Нацбанку України за введення в обіг одноіменної монети, адже для нас це вияв того, що не тільки ми прагнемо популяризувати та увіковічнити наші українські цінності та надбання. Випуск такої монети яскраво демонструє, що ми - українці, люди зі своєю власною культурою, котрі пишаються своєю історією, звичаями та традиціями.

Бум в українському інтернеті »