Маланка фест 2014 — Українська вишиванка / Vyshyvanka.if.ua

Реклама

Маланка фест 2014

Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 16 січня 2014

Маланка фест 2014Фестиваль Маланки, що проводився цього року у Чернівцях, отримав статус міжнародного, адже на його участь з'їхалося понад 40 виконавців з усіх закутків України, а також були присутніми навіть гості з сусідніх Румунії та Молдови.

Як повідомляють журналісти теленовин "5 каналу", Маланка фест - це свято яскравих костюмів та неординарних ідей. Наприклад, жителі села Горбово Герцеївського району спорудили 13-метрового дракона. Вони запевняють, що для них важлива не перемога та грошовий приз, а саме свято. Також зізнаються, що всі кошти, виграні минулого року, вклали у створення казкового звіра та ще й довелося докласти чимало з власної кишені, щоб довести ідею до завершення. Роман Балагура, учасник фестивалю, що їздив верхи на цьому драконі, повідомив, що крутяться всі частини казкового дракона за рахунок повітряної системи, котру розробники спорудили та імплементували в тварину.

Черкаські маланкарі кажуть, що вони не мали на меті вразити учасників величними творіннями, тому більше покладалися на яскраві вбрання та власну харизму. Владислав Жуплій, учасник фестивалю з Черкащини, повідомив, що він з колегами прибули на фестиваль вперше, тому це був скоріше пробний візит, який ніс розвідувальний характер. Але навіть з першого разу вони, як і інші учасники фестивалю, прагнуть перемогти.

Також було безліч людей в костюмах Барака Обами, Леоніда Брєжнєва та Бориса Єльцина, а учасники, перебрані в Юлію Тимошенко та Віктора Януковича були сковані залізними оковами і святкували разом. Герої Володимирів Путіна та Жериновського після того, як спробували українського самогону та сала, вітали та висловлювали підтримку Євромайдану.

Оксана Лелюк, організатор фестивалю, повідомила, що: " ... те, що є на Буковині - є тільки у нас і таке різноманіття маланок (і буковинської, і бесарабської, і молдовської, і румунської, і української, і гуцульської) є тільки в Чернівецькій області", - тому організатори прагнуть добитися того, щоб даний захід був визнаний спадщиною ЮНЕСКО.

Переможці дійства отримають грошові винагороди у двох номінаціях: традиційна маланка та периберія - перебирання не тільки у незвичних дідів, ведмедів та чортів, але навіть у сучасних політиків, драконів та інших казкових персонажів.

В Україну ввозять свиней з африканською чумою »