Чорний сніг у Горлівці на Донеччині — Українська вишиванка / Vyshyvanka.if.ua

Реклама

Чорний сніг у Горлівці на Донеччині

Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 09 лютого 2014

Чорний сніг у Горлівці на ДонеччиніЯк повідомила телевізійна служба новин каналу "1+1", горлівські комунальники придумали так зване ноу-хау "Чорний сніг" - шлак з вугільних котелень, котрим почали посипати дороги за відсутності солі і піску. Тепер люди місять ногами чорну кашу, а екологи застерігають, що це дуже небезпечно.

Чорним сніг у Горлівці став після того, як комунальники посипали слизькі дороги відпрацьованим шлаком з вугільних котелень. Водії автомобілів стверджують, що такі новшества тільки сприяють додатковому забрудненню автомобілів, а користі на дорозі не додають. Місцеві жителі скаржаться на те, що горлівське ноу-хау тільки сприяє забрудненню зимового взуття. 

Чорний сніг розноситься із взуттям по приміщеннях та транспорті, залишає жирний слід і погано відмивається. Місцеві магазини в суцільній багнюці. Продавці цих магазинів скаржаться на те, що кожних півгодини їм доводиться зупиняти торги для того, щоб вимивати підлоги своїх магазинів, а також побоюються, що коли розтане сніг - всім жителям Горлівки доведеться дихати цим шлаком.

Місцеві комунальники кажуть, що посипали дороги, бо турбувалися про людей, котрі падають через ожеледицю. Оскільки гроші на сіль і пісок закінчилися, то довелося згадати про "дідівський" спосіб.

Заступник міського голови міста Горлівки Вадим Ісаков стверджує, що за ніч комунальники висипають на дороги від 4 до 6 машин вугільного шлаку вантажопідйомністю 8 тонн. Також повідомив, що за період снігопадів уже висипали на місцеві дороги близько 400 тонн чорних відходів.

У міській санстанції заявляють, що такий спосіб боротьби з ожеледицею є надзвичайно економним та безпечним. Керівник відділу комунальної гігієни Максим Марченко повідомляє, що такі відходи потрапляють до 4 класу небезпеки та є малотоксичними, тому вони представляють надзвичайно мало небезпеки для навколишнього середовища та для жителів Горлівки.

А от захисники довлкілля просто обурені таким рішенням комунальників. Представник екологічного департаменту, заступник голови донецького екологічного руху Сергій Денисенко стверджує, що такі відходи мають у своєму вмісті чимало важких металів та високий рівень солей.

Екологи впевнені, що за економію комунальників містянам доведеться заплатити своїм здоров'ям, адже коли сніг зійде і вулиці підсохнуть - всім жителям Горлівки доведеться вдихати повітря, насичене вугільним шлаком місцевих котелень. Найважче буде алергікам, котрих у Горлівці чимало.

Останні години президентства Януковича »