Українські цукерки вбивають людей — Українська вишиванка / Vyshyvanka.if.ua

Реклама

Українські цукерки вбивають людей

Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 17 жовтня 2013

За визначенням Вікіпедії, транс-жири (або трансізомери жирних кислот) — це штучні ізомери жирних кислот, здатні до заміщення ендогенних жирних кислот ненасиченого ряду.

Вплив на здоров'я. Транс-ізомери жирних кислот можуть слугувати причиною чималої кількості захворювань: зниження імунітету, розвиток діабету, народження дітей з малою вагою, порушення роботи деяких ферментів, зниження функцій чоловічого гормону тестостерону, підвищення рівня холестерину, виникнення злоякісних пухлин та безліч інших недуг.

Журналісти та ведучий телепрограми "Територія обману" Олексій Душка досліджували використання транс-жирів у вітчизняній харчовій промисловості. Результати їх дослідження просто шокують.

Сьогодні уже ні для кого не є секретом, що в Україні виробляють та розповсюджують небезпечні для здоров'я цукерки, котрі містять транс ізомери жирних кислот (або транс-жири) у згубній для організму кількості. Справа в тім, що натуральні інгредієнти значно дорожчі в ціні, і, щоб отримувати надприбутки, вітчизяні виробники свідомо замінюють їх більш дешевими аналогами. Так, наприклад, в шоколад додають багату на вміст транс-жирів пальмову олію замість какао-масла, замість какао-бобів - відходи какао-бобів, а приховують все цукром, що надає шоколадці солодкого смаку. Часто навіть цукор заміщують дешевшою альтернативою - фруктозно-мальтозною патокою. З допомогою таких замін собівартість цукерки зменшується, однак її ринкова ціна гарантує виробникові надприбуток. 

Український виробник лакомств не переймається тим, що шкодить здоров'ю своїх споживачів. Не зважаючи на те, що транс-жири є забороненими для використання у виробництві шоколаду, ніщо не забороняє вітчизняному виробникові додавати їх, наприклад, у начинку цукерки.

Попередня новина »